Pozemky rodinných domů a rekreačních chat mohou mít různý tvar i velikost, ale také mohou zaujímat odlišnou polohu vůči okolnímu terénu. Některé z nich jsou posazené do roviny, ale jiné naopak do svahu. A svahy bývají někdy tak prudké, že je nutné je určitým způsobem upravit. Buď se terén rozestaví tak, aby zaujímal více teras pod sebou, anebo se ponechá svažitý, případně doplněný o okrajové či centrální schody a schůdky.
Velmi svérázné to bývá také u oplocení. Tam se musí počítat s převýšením v souvislosti s pokládkou jednotlivých plotových segmentů, které se staví obvykle do vodorovné polohy a vytváří pomyslný zubatý okraj, anebo se někdy pokládají na šikmo, což kopíruje okolní terén. Šikmý sklon plotu se hodí například k pletivu anebo k dřevěným plaňkám, ale pokud chcete stavět zděnou zídku, měli byste dát raději přednost vodorovné poloze.
Výjimkou v tom nejsou ani betonové ploty Montáž MPC. Základní konstrukci tvoří svislé sloupky, odstupňované ve dvoumetrových vzdálenostech, a u příkrého svahu se vztyčují tak, aby se každý vodorovný segment posunul o určitý kus vzhůru nebo dolů. Zubatý okraj plotu lze částečně vykrýt živým plotem, anebo okrasnými dřevinami, které trochu zamaskují tento ne zrovna esteticky ideální vzhled.
Velkou výhodou betonových plotů je, že jsou velmi tenké, a tak je kombinace s živým plotem či dřevinami nenásilná, a zároveň má toto řešení extrémně dlouhou životnost i bez jakékoli údržby. Plotu se nemusíte mnoho let vůbec všímat, a pokud ano, tak spíše v souvislosti s čištěním povrchu od prachu. Není jej ale zapotřebí natírat ani penetrovat či jinak upravovat, renovovat tmelem, omítkou atp. A konečně oplocení z betonových desek se vyrábí ve více barevných odstínech, takže váš pozemek vůbec nemusí připomínat vojenské opevnění a snadno jej zkombinujete s dřevem nebo s kovanými mřížemi.